Kaišiadorių rajono vietos veiklos grupė tęsdama partnerystės bendradarbiavimą tarp Lietuvos ir Vokietijos Saksonijos žemės VVG atstovais 2011 rugsėjo 21-25 dienomis vyko į Vokietiją dalyvauti tarptautiniame seminare skirtame, puoselėti ir saugoti mūsų tradicijas ir amatus, bei pagarba ir pagalba vyresnio amžiaus žmonės.

Vokietijos atstovai, tai Saksonijos žemės kultūros ministerijos atstovas, VVG Amarsens atstovas bei Diesdorfo muziejaus po atviru dangumi atstovas lankėsi Kaišiadorių rajone 2011m. birželio 11 dieną.

Susitikimo metu Lietuvoje vyko projektinių idėjų aptarimai, diskusijos.

Visą vasarą vyko susirašinėjimas tarp partnerių.

Gavome pasiūlymą bendradarbiauti tarp 6 regionų tai Vokietijos, Estijos, Latvijos, Lietuvos, Lenkijos ir Čekijos. Suderinus bendradarbiavimo temas beliko susitikti su visais partneriai ir visa tai įtvirtinti raštu.

         Bendradarbiavimas vyks tarp 6 jau minėtų regionų. Projekto dalyviai Vietos veiklos grupės, muziejai po atviru dangumi ir atstovaujančios ministerijos, tai Kultūros arba Žemės ūkio.

Susitikimo metu rugsėjo 21-23 dienomis Glindirberge šalia Magdeburgo vyko informacinis seminaras skirtas VVG ir muziejams po atviru dangumi. Susitikime dalyvavo ir savo šalį bei įstaigas pristatė Kaišiadorių rajono VVG vadovė Janina Augustinavičienė ir Lietuvos liaudies buities muziejaus atstovė – Vida Olechnovičienė.

Rugsėjo 24-25 dienomis vyko Diesdorfo muziejaus 100- metų jubiliejaus šventė, kurioje visi regionai pristatė savo tradicijas bei amatus. Mūsų Kaišiadorių rajoną pristatė bei savo darbais žavėjo Verutė Gradeckienė bei Audronė Neniškienė.

Renginio metu partnerystė buvo patvirtinta bendradarbiavimo sutartimis.

Sekantis etapas tarptautinio bendradarbiavimo projekto paraiškos teikimas Nacionalinei mokėjimo agentūrai.

 

Daugiau informacijos apie vykusius susitikimus:

http://www.volksstimme.de/nachrichten/lokal/wolmirstedt/527086_Klavier-im-Wald-und-andere-interkulturelle-Ideen.html

http://www.museen-altmarkkreis.de/index.php?museum=1&op=diesdorf_kulturfest2011

 

bendradarbiavimo sutarties pasirasymas

 

lietuvos vokietijos estijos latvijos lenkijos ir ekijos seminaro dalyviai