Sausio 26 d. Anglininkų krašto gyventojai ir švečiai rinkosi į bendruomenės namų atidarymą. Bendruomenės organizatoriai surengė jaukią ir gražią šventę. Anglininkų bendruomenė baigė įgyvendinti projektą "Anglininkų bendruomenės centro remontas ir pritaikymas bendruomenės poreikiams" - projekto vertė 212 213,44 Lt., pagal Kaišiadorių r. VVG Strategiją. Bendruomenė turi labai senas bendravimo tradicijas, kadangi jų vietovėje nėra nei kultūros centro, nei bibliotekos o vienintelis bendravimo židinys visada buvo Anglininkų pradinė mokykla. Deja 2006 m.  mokyklos veikla buvo uždaryta. Tie 2006 m. paskatino draugišką kaimo kolektyvą oficialiai įteisinti bendruomenės veiklą registruojant Anglininkų bendruomenę kaip juridinį vienetą ir dėl buvusios pradinės mokyklos pastato kreipėsi į rajono valdžią, kad skirtų pagal panaudą naudotis patalpomis Anglininkų bendruomenei.

Pasidžiaugti baigtais darbais ir pabūti kartu atvyko rajono meras Romualdas Urmilevičius, Nacionalinės mokėjimo agentrūros atstovė Laima Smolskienė, Vietos veiklos grupės vadovė Janina Augustinavičienė, Kruonio seniūnas Audrius Slavinskas, Kruonio gimnazijos direktorė Rtia Mikučauskienė, Kredito unijos vadovas Marius Griesius, bendruomenės rėmėja Onutė Ditkevičienė.

Ir pats gausiausias būrys bendraminčių, kelogų tai Kruonio seniūnijos bendruomenės: Kruonio, Kalvių, Vilūnų bei Darsūniškio bendruomenės. Pačios draugiškiausios bendruomenės yra Kruonio seniūnijoje.

Šventės vėdėjai bendruomenės pirmininkas Audrius Dmukauskas ir bendruomenės narė Kristina Švedaitė-Damašė.  Renginio vedėjai pristatė bendruomenės įsikūrimo istoriją ir veiklą. Anglininkuose veikiantis ansamblis svečiams pristatė Anglininkų himną, kuriam žodius parašė Rita Širvelienė. Nuostabaus pasakojo visi klausė iš mokytos Elenos Stankevičienės lūpų, kuri Anglininkų pradinėje mokykloje išdirbo 42 metus ir paminejo, kad jos pirmi mokiniai jau su žilais plaukais. Mokytoja papasakoje mokyklos istoriją. O pačius gražiausius žodžius skyrė buvusiems mokiniams vis paminėdama, kad tai jos mokiniais, taip visi buvo jos mokiniai o ji visų Anglininkų krašto mokinukų mokytoja, kuri nepamiršdavo nei vieno mokinio, kurie siekė auktešnesnio mokslo. Visam tam kraštui ji ir links mokytoja. Klausant E. Stankevičienės  pasakojimo vaizdai tiesog prabėga su jos vaizdingu pasakojimu apie kiekvieną mokinuką, kurie šiai dienai jau seniai nebe mokiniai, o kaip pati mokytoja įvardino, kad daugelis baigė aukštuosius mokslus, technikumus, o kiti tapo labai gerais žmonėmis. Vaikai buvo labai geri, nors nebuvo jokių vaikų teisių tarnybų - šie žodžiai verčia dar giliau susimąstyti, gal ištikrųjų kiekviename kaime pakaktų po pradinę mokyklą ir nuostabią mokytoją, ir nereikėtų tų tarnybų.

Nuo bendruomenės vyresnių neatsilieka ir jaunimas, kuris aktyviai dalyvauja bendruomenės veikloje. Jaunimas, tai Sandra Budrevičiūtė, Miglė Bružaitė ir Viktorija Švedaitė pristatė projektą, kurį įgyvendino dar 2012 m. vasarą, atostogų metu nuo mokslų, tai susipažinimas su tradiciniais amatais: drožyba, pynimas, odininkystė, juvelyrika, duonos kepimas, žaislų gamyba. Projektas buvo įgyvendinamas pagal Lietuvos kaimo tinklo priemonę.

Jaunimo pasirodyme taip pat  atstovavo krašto talentas Ieva Naudžiūtė su savo pasirodymu. Jaunimo vyriška pusė kaip ir dera reguliavo ir prižiūrėjo naują bendruomenės garso bei vaizdo aparatūrą.

Po visų pristatymų ir sveikinimų bei dovanų įteikimo o jų buvo daug, renginio vedėjai visus pakvietė apžiūrėti patalpų bei pasivaišinti, bet kai užgrojo ir uždainavo Vilūnų kapela niekas nagalėjo nusėdėti vietoje - naujas grindis išbandė šokėjai.  

Ir kaip sveikinimo žodžiuose tarė L. Smolskienė būdama čia pirmą kartą ir tai ką ji pamatė ir išgirdo, ji apibūdino taip, kad šio krašto žmones ne nauji bendruomenės namų pečiai šildo, o šių žmonių buvimas kartu, jų širdys.

Atidarymo akimirkos

Kaišiadorių r. VVG informacija