Jau tradiciniu tapęs Kaišiadorių rajono kaimo bendruomenių susitikimas, kurį organizuoja Kaišiadorių r. vietos veiklos grupė, šiemet vyko 2021 m. lapkričio 11 d. Vilūnų kaimo bendruomenės namuose.

Svečius pasitiko Vilūnų kaimo bendruomenės pirmininkas Eugenijus Cikanavičius ir Kaišiadorių r. VVG pirmininkė Janina Augustinavičienė. Sulaukėme svečių iš Kaišiadorių rajono bei kitų rajonų institucijų atstovų. Susitikime dalyvavo Kaišiadorių r. savivaldybės meras Vytenis Tomkus, mero pavaduotojas Darius Vilimas, strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vyr. specialistė Albina Keblikaitė, socialinės paramos skyriaus vyr. specialistė Neringa Žigutienė, Lietuvos vietos bendruomenių organizacijų sąjungos pirmininkė Virginija Šetkienė, Seimo narės Silvos Lengvinienės patarėjas Edvardas Baleišis bei Paparčių kultūros skyriaus ir Interneto dienraščio „Atspindžiai" atstovės.

Aktyviai dalyvavo Kaišiadorių rajono kaimo bendruomenės, kurios delegavo savo atstovus į šį renginį, tai: Asociacijos Mikalauciškių bendruomenės, Asociacijos Žiežmarių bendruomenės, Anglininkų bendruomenės, Beloniškių bendruomenės, Darsūniškio bendruomenės, Dovainonių bendruomenės, Gudienos kaimo bendruomenės, Kaišiadorių Antakalnio bendruomenės, Kalvių bendruomenės, Kaugonių krašto bendruomenės „Bendrystė", Karčiupio bendruomenės, Karčiupio kaimo bendruomenės „Marių krantas”, Kruonio bendruomenės, Neprėkštos bendruomenės, Morkūnų bendruomenės, Pravieniškių-I bendruomenės veiklos centro „Praviena", Vilūnų bendruomenės ir Žaslių bendruomenės veiklos centro atstovai.

Susitikimo vedėjų Aušros Černiauskienės ir Šarūno Navionio dainos, išdaigos ir gera nuotaika lydėjo viso susitikimo metu.

Pirmoji susitikimo dalis prasidėjo diskusija „PAŽANGUS, SUMANUS, IŠMANUS ir ŽALIAS LAIKOTARPIS - 2030", kurioje dalyvavo: Vilūnų kaimo bendruomenės pirmininkas Eugenijus Cikanavičius, Kaišiadorių r. savivaldybės meras Vytenis Tomkus, Lietuvos vietos bendruomenių organizacijų sąjungos pirmininkė Virginija Šetkienė, asociacijos Žiežmarių bendruomenė atstovas Žydrūnas Kondrotas, Kaišiadorių r. VVG pirmininkė Janina Augustinavičienė ir laisvą kėdę diskusijoje užėmęs – Anglininkų bendruomenės pirmininkas Linas Babenskas. Taip pat svarbus diskusijos dalyvis – visi salėje buvę renginio dalyviai. Diskusijos metu dalyviai aktyviai aptarė sąvoką, kas tas „PAŽANGUS, SUMANUS, IŠMANUS ir ŽALIAS kaimas”. Kadangi dar nėra vieningo šios sąvokos apibūdinimo, tą pabandė padaryti diskusijos dalyviai. Vieniems tai asociavosi su pažangiomis informacinėmis technologijomis, kai vieno mygtuko paspaudimu gali gauti visas reikiamas paslaugas ir išspręsti kasdienines problemas. Kiti siūlė atsigręžti į gamtos išsaugojimą, natūralumą, Diskusija išsiplėtė ir į ją įsitraukė savivaldybės, bendruomenių atstovai, kurie priminė, kad gyvename realiame gyvenime, kai kaimuose dar nėra asfaltuotų kelių, kaimuose gyvena senyvo amžiaus, socialiai atskirti žmonės, kurie yra pažeidžiamiausi. Visų apibūdinimai buvo ir skirtingi, ir šiek tiek panašūs, bet visi bendrai pritarė, kad tokiame kaime gyvena ir norisi ateityje matyti gyvenančius laimingus žmones: LAIMINGAS KAIMAS = LAIMINGI ŽMONĖS.

Antroji susitikimo dalis – Aukojimo tradicija 2021 m. buvo kitokia nei ankstesniais metais. J. Augustinavičienė pristatė lansktinuką, kuriame išvardintos bendruomenės, kurios įkūrė savo verslus, įsteigė darbo vietas ir teikia paslaugas bei kuria prekes ir produktus. Ji pasiūlė aktyviai naudotis šių bendruomenių teikiamomis paslaugomis, pirkti jų prekes, o jei kas norėtų šias bendruomenes tiesiog finansiškai paremti, lankstinuke buvo nurodyti ir sąskaitų numeriai.

lankstinukas vvg 5 be fono pataisymai 11

lankstinukas vvg 5 be fono pataisymai 12

Trečioji susitikimo dalis - konkurso „Šauniausia Kaišiadorių rajono kaimo bendruomenė 2021” apdovanojimai. Buvo apdovanotos 11 Kaišiadorių r. kaimo bendruomenių. O konkurso „Šauniausia Kaišiadorių rajono kaimo bendruomenė 2021” nugalėtoja tapo – Anglininkų bendruomenė, surinkusi daugiausia – 204 balsus. Konkurso nugalėtoja tokio titulo nusipelno jau ketvirtą kartą.

Visų konkurso „Šauniausia Kaišiadorių rajono kaimo bendruomenė 2021” vienuoliktukas atrodė taip:

1.

Anglininkų bendruomenė

204

2.

Rumšiškių bendruomenės veiklos centras „Kokalnis”

172

3.

Darsūniškio bendruomenė

130

4.

Vilūnų kaimo bendruomenė

101

5.

Kruonio bendruomenė

96

6.

Asociacija „Beloniškių bendruomenė”

77

7.

Kalvių bendruomenė

72

8.

Karčiupio kaimo bendruomenė „Marių krantas"

64

9.

Dovainonių bendruomenė

46

10.

Pravieniškės-I bendruomenės veiklos centras „Praviena"

42

11.

Asociacija „Neprėkštos bendruomenė"

38

Po apdovanojimų, visi susitikimo dalyviai  pratęsė diskusijas prie vaišių stalo.

Dėkojame organizatoriams, dalyviams ir renginio vedėjams už savo atviras mintis, gyvą susitikimą bei šiltą bendravimą. Taip pat esame labai dėkingi Kaišiadorių rajono savivaldybei, kuri šiemet finansavo šį tradicinį susitikimą.

P. S. Informuojame, jog visi dalyviai turėjo galimybių pasuskurie buvo patikrinti. Taip pat visi dalyviai dėvėjo apsaugines kaukes, laikantis Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro, valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimo.

IMG 4416IMG 4435IMG 4480IMG 4489IMG 4501IMG 4570IMG 4523

--

Kaišiadorių rajono vietos veiklos grupės © 2021. Visos teisės saugomos