Balandžio 27 d. pradėtas įgyvendinti teritorinio bendradarbiavimo projektas „Žydinti Lietuva“. Pirmasis bendruomenių susitikimas vyko Prienų rajone, kur dalyviams pristatytas projektas, kuriantis patrauklų kaimo vietovių įvaizdį žiedų pagalba.
 
Projekto dalyviai klausė lektorių iš Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegijos Kraštovaizdžio architektūros ir rekreacijos katedros. Apie tradicinius augalus ir jų tikslingumą, darželių dekoro būdus bei lietaus vandens panaudojimą pasakojo docentė Dr. Ingė Auželienė. Lektorius Tautvydas Gurskas išplėtė žinias apie naujas technologijas vietovių įvaizdžio formavimui, akcentavo augalo gerovės užtikrinimą, išmanų laistymą, kokybišką įrengimą ir pastovią priežiūrą.
 
Praktinių dirbtuvių metu dalyviai planavo vietovių erdves ir derino augalus, kurdami gražiausias kompozicijas. Kiekvienas dalyvis išsivežė ne tik žinias apie vietovių įvaizdžio formavimą. Prienų bendruomenėms padovanoti augalai, vazonai, gėlių stovai, suoliukai, kurie papuoš miestus, miestelius ir kaimus.
 
Projektą „Žydinti Lietuva“ vykdo Kaišiadorių rajono vietos veiklos grupė kartu su 8 partneriais: Prienų, Alytaus, Kauno, Raseinių, Kėdainių, Jonavos, Širvintų ir Elektrėnų vietos veiklos grupėmis.
 
Projektą remia Lietuvos Respublika ir Europos žemės ūkio fondas kaimo plėtrai: Europa investuoja į kaimo vietoves
 
Nuotraukos ir video: Sauliaus Jankausko
 
2022 04 27 ZYDINTI LIETUVA Prienai 57
 
 
 

--

Kaišiadorių rajono vietos veiklos grupės © 2022. Visos teisės saugomos