2023 m. birželio 17 d. šeštadienio rytą, Kaišiadorių rajono kaimo bendruomenių atstovai išvyko į „LKBS SĄSKRYDIS 2023“. Sąskrydžio tema -ŽALIAS KURSAS". Tai jau 20 kartas kai Lietuvoje bendruomenės renkasi į susitikimą.

2023 m. birželio 16-18 d. visus bendruomeninkus ir jiems prijaučiančius Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga kvietė susitikti į Lietuvos kaimo bendruomenių sąskrydį Karklėje, stovyklavietėje "Žilvitis" .

- Mąstyk žaliai, veik žaliai...

- Kaip bendruomenės prisideda prie Europos žaliojo kurso?

- Ką šiandien Gediminas parašytų savo laiške Europos miestams?

- Vakaro programoje Mažųjų Lietuvos kultūros sostinių kolektyvų, bendruomenių atlikėjų pasirodymai.

Kaišiadorių rajono kaimo bendruomenių delegaciją sudarė: Paparčių krašto bendruomenė, Pravieniškių bendruomenės centras „Praviena“, Pravieniškių 2 bendruomenė, Vilūnų, Kalvių, Guronių, Mikalaučiškių, Žiežmarių miesto bendruomenės, VVG atstovai ir mūsų rajone šiuo metu gyvenantys ukrainiečiai. Iš viso 51 atstovas.

Už galimybę nuvykti į Respublikinį kaimo bendruomenių sąskrydį esame dėkingi Kaišiadorių rajono savivaldybei, kuri skyrė lėšas transportui. Nors su trukdžiais kelyje, bet mums visos kliūtys įveikiamos. Kaišiadorių rajono bendruomenių komanda nuvykusi greituoju būdu įsikūrė savo kiemelį. Komandinis darbas buvo atliktas akimirksniu, pavėsinė pastatyta, stalai, suolai surikiuoti, staltiesės užtiestos, vaišės išdėliotos, o giros įvairus skoniai atgaivino. Pavėsinę šiais metais padėjo puošti ir gamta t.y. vieta po nuostabiu ąžuolu, o stogą vis lietaus lašai karts nuo karto pasikeisdami puošė, bet ir tai nesutrukdė dar ir savo puošmenų pridėjom, ačiū Gruronių bendruomenei jos pirmininkei Karolinai Mlečkaitei. Nuo pat kiemelio įsikūrimo vyko bendruomeninis darbas, dar kelionės metu susipažinom su programa ir pasiskirstėme dalyvavimą renginyje.

Lietus nesutrukdė būti nuostabiais atsakingais, draugiškais. Dalyvaudami sąskrydyje atsakingai ir garbingai nešėme Kaišiadorių rajono ir Ukrainos vėliavas. Aktyviai ir garsiai prisitatėme savo Kaišiadorių rajono komandą. Nuostabų prisistatymą mums skaitė, dainavo, repavo Vidimantas Šmulkštys iš Kalvių, jam akomponavo Marina iš Ukrainos.

Kaišiadorių prisistatymas - Vidimantas Šmulkštys:

Sutikau aš tave

Sutikai tu mane

Pasilikim draugais

Sukuždėjome

Vėjas pustė smiltis

Baltas baltas smiltis

Juto mano širdis,

Kad jos tirpsta pergreit

Mįslę įminei man

Kurią sprendžiam ilgai

Tik žinojau tikrai

Kad sugrįšim niūnai

Plaukė bangos prieš vėją

Vėjas jūrą išbars

O kodėl susiėjom

Prieš daug metų dabar

Lyg benamis ant kranto

Kas prieis, kas paklaus

Šioj stotelėj paliksiu

Karklė jūra priglaus

Nebemoku kalbėt

Kaip anksčiau pakuždom

Aš vaikėzas be vietos

Nusikratęs bėdom

Einam rankon ranka

Tuo pačiu maršrutu

Pasirodo lemtis

Surakino kartu...

Surakino kartu...

Surakino kartu...

P.S. Suplušėjau tuščiai malęs

Pasirinksiu KURSĄ ŽALIĄ

Karklė 2023-06-17

Sportinėse varžybose, kai reikėjo įveikti neįveikiamas smėlio kliūtis, patys drąsiausi buvo Kaišiadoriečiai - Kalviai Irutė, Vita, Vilūnai Roma, Rimantas, Patricija, Žiežmariai - Aušrinė. Šaunuoliai, dalyvavote iš visų jėgų.

Kūrybinėje rungtyje iš visos Lietuvos dalyvaujančių rajonų buvome pripažinti simpatijų komanda. Ir skirta antra vieta Kaišiadorių rajono bendruomenių komandų komandai, o labiausiai už Žalio kurso išpildymo tematiką „SAVE“ (SAVE IŠSAUGOK) Erlandai Vitkauskienei iš Žaslių, Karolinai ir Danutai iš Guronių, talkino Gitana iš Vilūnų.

Šiemet yra paskelbti Gedimino laiškų metai, todėl šioje užduotyje dar kartą pakartoti Gedimino laiškus kūrybiškai, nepralenkama buvo Lina Brazauskaite iš Kalvių.

Visi norintys galėjo išbandyti savo galimybes kurdami ketureilius. Išbandymas buvo ir mums dalyvauti lyjant lietuj, bet ir jis buvo labai ilgai lauktas.

Kol nelijo Lietuvos bendruomenių eisena pajudėjo prie jūros, kuri kaip niekad buvo rami, rami ir skeldinti rūke. Tokai ramybė reikalinga mums visiems. Žalius linkėjimus perdavėme jūrai.

Dar kartą Kaišiadorių rajono VVG dėkoja bendruomenėms dalyvavusioms renginyje už viską. Ypač už tvarumo išbandymą, kai kiekvienas savo vardą užsirašėme ant puodelio. Už autobuso remontą, vėliavas, staltieses, puošimą, fotografavimą, vaišes, girą, karštą košę, dainas, vėjo malūnėlius, sveikinimus, įmažintas nuotraukas, nuotaiką.  Nes visi dalyvaudami prisidėjome prie žalio kurso.

Iki kitų susitikimų Jūs nuostabūs. ;)

Nuotraukos čia

 

Kaišiadorių rajono vietos veiklos grupės © 2023. Visos teisės saugomos.