Nors šeštadienio rytą nelepino malonus orus, tačiau sušilti kvietė XVIII-tasis Kaišiadorių rajono kaimo bendruomenių susitikimas / konferencija „Susitikimas kitame laikotarpyje“.

Spalio 7 dienos rytą visus Kaišiadorių rajono kaimo bendruomenių atstovus bei svečius kvietėme atvykti į Rumšiškių kultūros centrą. Čia svečius pasitiko smagi pramoga „Fotoveidrodis renginiams“, kur visi galėjo įsiamžinti ne vieną kartą ir iškart gauti nuotrauką atminimui.

Susirinkusiuosius pasitiko švelnus smuikų skambesys atliekamas meno kolektyvo jaunimo iki 25 metų amžiaus kartu su mokytoja Inga Bražioniene.

Prie puodelio kavos ar arbatos degustavome sūrinės „Ostvald‘s fabrica“ sūrius. Vienas naujas šios sūrinės gaminys sūris „Dilgėlė“ šiemet Parodoje "Rinkis prekę lietuvišką 2023" įvertintas aukso medaliu! Taip pat turėjome laiko apžiūrėti net 6 amatininkų gaminius: pinti krepšiai ir gaminiai iš vytelių, rankų darbo dekoratyvinis muilas, natūralūs hidrolatai, mėsos konservai, gardūs padažai ir įvairaus skonio sūriai.

Renginį pradėjo Egidijus Bavikinas su jau tradicija šiuose susitikimuose tapusia  „Giminių daina“. Sveikinimo žodžius tarė Kaišiadorių rajono meras Šarūnas Čėsna, seimo narė Silva Lengvinienė, Kaišiadorių rajono tarybos narys Darius Vilimas, Kauno rajono vietos veiklos grupės pirmininkė Kristina Švedaitė, Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos pirmininkė Virginija Šetkienė, Lietuvos vietos bendruomeninių organizacijų sąjungos pirmininkė Eglė Juozapavičienė, VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūros socialinio bendradarbiavimo skatinimo skyriaus vedėja Kristina Mockutė, Rumšiškių bendruomenės veiklos centro „Kokalnis“ pirmininkė Renata Janulevičienė, Rumšiškių seniūnė Eugenija Genevičienė ir Kaišiadorių rajono vietos veiklos grupės pirmininkė Janina Augustinavičienė.

Pranešėja Kaišiadorių rajono VVG pirmininkė Janina Augustinavičienė pristatė savo pranešimą „Kaišiadorių rajono VVG paramos laikotarpiai“. Rumšiškių bendruomenės veiklos centro „Kokalnis“ pirmininkė Renata Janulevičienė pristattė video pranešimą „Rumšiškių bendruomenės veiklos centras  „Kokalnis““. Pranešėja, Sumanaus kaimo projekto vykdytoja Viktorija Šinkūnienė informatyviai pristatė projektą “E.KORYS.LT - Kaišiadorių verslo ir socialinių paslaugų konsultacijų centras, išmanioji paslaugų erdvė“. Kauno rajono VVG pirmininkė Kristina Švedaitė pristatė pranešimą „Socialinio verslo ir kiti LEADER projektų pavyzdžiai. Kauno r. vietos veiklos grupės patirtis“ ir visus kvietė šokio perkunsijai. Lietuvos liaudies buities muziejaus atstovas Gintaras Markevičius išsamiai papasakojo kuo skiriasi dzūkai ir aukštaičiai savo pranešime „Kaišiadorių rajonas – dzūkai ar aukštaičiai?“. O Lietuvos VVG tinklo administratorė Eglė Antanaitienė pristatydama pranešimą „Dirbtinis intelektas, susitikimai erdvėje“ su savo išmaniuoju kolega Leonu padėjo išsiaiškinti, kad Rumšiškių krašte gyvena aukštaičiai.

Kaip ir kasmet, taip ir šiemet tęsėme aukojimo tradiciją ir ją šiais metais skyrėme mūsų rajone esantiems ir veikaintiems Antakalnio paramos šeimai centrui. Dėkojame visiems ir kiekvienam atskirai už prisidėjimą prie šios akcijos, už dalinimąsi gerumu ir atjauta. Padėkos žodį tarė ir šio centro darbuotojos, kurios suaukotus daiktus iškart po renginio pristatė į Antakalnio paramos šeimai centrą.

Ir dar viena tradicija Šauniausios Kaišiadorių rajono kaimo bendruomenės rinkimai. Šiais metais suskaičiavus visus balsus šį titulą iškovojo Darsūniškio bendruomenė.

Konkurse dalyvavo 39 bendruomenės, už jas apklausoje buvo atiduota 645 balsai.

ŠAUNIAUSIŲJŲ DEŠIMTUKAS !!!

1 vieta - Darsūniškio bendruomenė - 136 balsai.

2 vieta - Vilūnų kaimo bendruomenė – 86 balsai.

3 vieta - Kalvių bendruomenė – 61 balsas.

4 vieta - Anglininkų bendruomenė - 52 balsai.

5 vieta - Asociacija „Stabintiškių bendruomenė“ - 43 balsai.

5 vieta - Kruonio bendruomenė - 43 balsai.

6 vieta - Žaslių geležinkelio stoties bendruomenė (Guronių krašto bendruomenė) - 36 balsai.

7 vieta - Dovainonių bendruomenė – 33 balsai.

7 vieta - Kaišiadorių Antakalnio bendruomenė – 33 balsai.

8 vieta - Pravieniškių – I bendruomenės veiklos centras „Praviena“ - 26 balsai.

9 vieta - Karčiupio kaimo bendruomenė „Marių krantas“ – 19 balsų.

10 vieta - Vladikiškių kaimo bendruomenė - 13 balsų.

 

Renginį remia Žemės ūkio ministerija ir Kaišiadorių rajono savivaldybė.

ŽŪM Logotipas LT3 site logo

Dėkojame visiems už dalyvavimą ir iki susitikimų kitais metais!

Nuotraukos čia

---

Kaišiadorių rajono vietos veiklos grupės © 2023. Visos teisės saugomos.