Spalio 20 d. Kaišiadorių rajono vietos veiklos grupė tradiciškai subūrė Kaišiadorių rajono kaimo bendruomenes ir svečius  į konferenciją – kaimo bendruomenių susitikimą ,,LEADER- ŠIMTAS“. Konferencijos tikslas paminėti Lietuvos šimtmetį, viešinti Kaišiadorių rajono VVG vietos plėtros strategiją,  pasidalinti įgyvendintais projektai, žvilgtelti į ateities darbus bei suburti vietos bendruomenių aktyvistus.

Renginio pradžioje visus pasveikino Kaišiadorių rajono savivaldybės meras Vytenis Tomkus ir Kaišiadorių rajono VVG pirmininkė Janina Augustinavičienė, seimo narės Laimutė Matkevičienė ir Guoda Burokienė, Žemės ūkio viceministras Venantas Griciūnas. Sveikinimo žodį taip pat tarė Kauno apskrities VPK, Kaišiadorių r. PK atstovė Irena Budrikienė, Lazdijų VVG pirmininkė Edita Gudišauskienė, seniūnės Gražina Škimelienė ir Eugenija Genevičienė, Kaišiadorių kredito unijos direktorius Marius Griesius ir kt.

Konferencijos ,,LEADER - ŠIMTAS“ metu trumpam nusikėlėme į praeitį, nes  Kaišiadorių muziejaus direktorius Olijardas Lukoševičius pasidalino žiniomis apie „Kaišiadorių krašto iniciatyvumo šaknis“. Papasakojo Smetonos laikų reikalavimus taikytus Kaišiadorių krašte.

Į dabartį mus gražino Kaišiadorių r. VVG pranešimas - „Kaišiadorių r. VVG 2015-2020 metų strategijos  rezultatai“. Asociacijos pirmininkė Janina Augustinavičienė pristatė strategijos rezultatus ir paskelbė Kvietimo Nr.3 informaciją, pakvietė visus, pasitikinčius savo jėgomis ir turinčius idėjų, teikti VP paraiškas ir prisidėti prie strategijos tikslų įgyvendinimo iki 2018 11 05 dienos.

2015 - 2020 metų strategijos rezultatai – jau 5 įgyvendinti vietos projektai. Įgyvendintas projektas „Nemuno dienos centras“, rezultatus pasiekė Anglininkų kaimo bendruomenė. Projektas „Inotyvi kelionė po Darsūniškį“, įgyvenino Darsūniškio bndruomenė. Projekras „Paparčių kaimo tradicijų ir savitumo puoselėjimas, įgyvendino kamų bendruomenė „Viltija“. Kalvių bendruomenė įgyvendino du projektus – „Pėsčiųjų ir dviračių tako į Kalvių ežero pakrantę įrengimas“ ir „Kalviai – musų kraštas vandens atspindy“. Džiaugiamės, kad visi projektai buvo įvertinti bei įgyvendinti.

Konferencijos metu žvilgtelėjome ir į ateitį. Žemės ūkio viceministras Venantas Griciūnas pasidalino informaciją apie „Leader priemonės ateitį po 2020 metų“. Nuoširdžiausiai dėkojame visiems pranešėjams.

Rajono bendruomenes įvertinimo ir dovanų perdavė Europos parlamentaras Bronis Ropė. Jis apdovanojo Darsūniškio ir Pakertų bendruomenes, dovanas bendruomenėms įteikė  Kaišiadorių rajono NVO tarybos pirmininkė Nemira Abloževičienė.

Kaip ir kasmet, apdovanojome šauniausią 2018 metų Kaišiadorių rajono kaimo bendruomenę. Šauniausia 2018 metų Kaišiadorių rajono kaimo bendruomene šiais metais paskelbta „Anglininkų bendruomenė“. Nuo rugsėjo 28 dienos vyko gyventojų apklausa apklausa.lt internetiniame puslapyje. Balsuoti buvo galima vieną kartą iš vieno kompiuterio ar kito įrenginio. Iš viso apklausoje buvo surinkti 1570 balsai. Smagu žinoti, kad bendruomenių veikla pasiekia ir labai toli gyvenančių žmonių širdis - balsuota buvo ne tik iš Lietuvos, bet ir iš kitų pasaulio šalių – Latvijos, Lenkijos, Didžiosios Britanijos, Kanados, Rusijos, Prancūzijos, Italijos, Austrijos, Norvegijos, Švedijos, Danijos, Airijos, Vokietijos, Ispanijos, Islandijos, Kinijos ir net gi iš Jungtinių Amerikos Valstijų.

                      Šauniausiųjų dešimtukas

10 vieta - Pravieniškių – I bendruomenės veiklos cenras „Praviena“ (23 balsai);

9 vieta - Žiežmarių miesto bendruomenė (55 balsai);

8 vieta - Vilūnų kaimo bendruomenė (56 balsai);

7 vieta - Rumšiškių bendruomenės veiklos centras „Kokalnis“ (70 balsų)

6 vieta - Darsūniškio bendruomenė (71 balsas)

5 vieta - Asociacija „Beloniškių bendruomenė“ (72 balsai);

4 vieta - Kruonio bendruomenė (80 balsų);

3 vieta - Kalvių bendruomenė (123 balsai);

2 vieta - Žiežmarių bendruomenė (204 balsai);

1 vieta - Anglininkų bendruomenė (674 balsai).

Konferencijos dalyviai taip pat turėjo galimybė susipažinti su Žiežmariais iš arčiau. Organizuojama ekskurija dalinosi muziejininkas Vytautas Budvytis.

2019 metų Lietuvos mažąją kultūros sostine Kauno apskrityje tapo - Žiežmariai. Šia proga kvietėme prisidėti prie Žiežmarių aplinkos atnaujinimo aukojant  tulpių svogūnėlius. Tulpių svogūnėliai įteikti Žiežmarių bendruomenės pirmininkui Vytautui Šimkūnui. Nuoširdžiai dėkojme visiems prisidėjusiems.

Kaišiadorių rajono VVG dėkoja visiems konferencijos dalyviams už  bendruomeninės veiklos palaikymą ir puoselėjimą, Taip pat dėkojame Žiežmarių kultūros centro kolektyvui už rūpestį ir priėmimą, Kaišiadorių rajono savivaldybės administracijai už paramą, „Lilo“ merginoms už pagalbą organiuojant renginį bei renginio vedėjui Giedriui Leškevičiui.

Nuotraukos Sauliaus Jankausko

Informacija Kaišiadorių rajono vietos veiklos grupės © 2018. Visos teisės saugomos