Birželio 19 dieną Bačkonių konferencijų centre vyko praktinės dirbtuvės „Saulės kolektoriaus sistemos veikimo principai ir montavimas“.

Praktinės dirbtuves organizavo Kaišiadorių rajono vietos veiklos grupė kartu su Lietuvos energetikos institutu pagal tarptautinį projektą „Atsinaujinanti energija kaimo plėtrai“.

Visą renginį moderavo Dr. Mantas Marčiukaitis Lietuvos energetikos instituto atsinaujinančių išteklių ir efektyvios energetikos laboratorijos vadovas.

Kaišiadorių rajono vietos veiklos grupės pirmininkė Janina Augustinavičienė dalyvius supažindino su tarptautiniu projekto eiga ir tolimesniais planais.

Praktinės dirbtuvės buvo skirstomas į 2 dalis: teorinę ir praktinę.

Teorinėje dalyje Dr. Rokas Valančius dalyvius supažindino su saulės kolektorių technologijomis ir jų naudojimosi bei patirtimi Lietuvoje.

Dr. Rimvydas Ambrulevičius pasidalino saulės kolektorių parinkimo ir montavimo klaidomis.

Praktinėje dalyje dalyviai buvo suskirstyti į darbo grupes, turėjo galimybę pagaminti skirtingus saulės kolektoriaus prototipus.

Dalyviai dirbo su plokščiojo saulės kolektoriaus sistemos montavimo demonstracija, taip pat su slėginio saulės šildytuvo montavimo demonstracija ir savadarbią saulės kolektoriaus gamybos demonstracija.

Visoms grupėms puikiai sekėsi bendradarbiauti tarpusavyje, visi dalyviai buvo energingi ir darbštūs. Tikslas įgyvendintas, pagaminti dirbtuvių rezultatai - prototipai, kurie burtų keliu atiteko Morkūnų bendruomenei, Nemaitonių seniūnijos bendruomenei ir Antakalnio kaimo gyventojui V.Babeckui.

Dėkojame visiems dalyvavusiems praktinėse dirbtuvėse! Buvote nuostabūs!

Didelį ir nuoširdų Ačiū tariame Lietuvos energetikos institutui, kurie sutiko bendradarbiauti ir suteikė galimybę susipažinti su saulės kolektorių veikimo technologijomis.

--
Kaišiadorių rajono vietos veiklos grupės © 2019. Visos teisės saugomos.