Kaišiadorių rajono VVG tarptautinė konferencija ,,VIENIJANTI ENERGIJA” vyko spalio 16-17 dienomis
Spalio 17 d. tradiciškai vyko ir Kaišiadorių rajono kaimo bendruomenių XV-asis jubiliejinis susitikimas.
Kaišiadorių r. VVG įgyvendina tarptautinio bendradarbiavimo projektą „OFF-GRID: Renewable Energy DIY for rural development“/„Atsinaujinanti energija kaimo plėtrai" ir pirmą kartą organizavo tarptautinę konferenciją visam pasauliui būdingomis sąlygomis. Projekto partneriai iš Švedijos, Suomijos, Estijos, Latvijos konferencijoje dalyvavo nuotoliniu būdu.
Spalio 16 d. įspūdžiais pasidalinsime vėliau.

Renginio pradžioje konferencijos dalyvius pasitiko mažos atminimui skirtos dovanėlės (darbo knyga skirta 2021 metams ir rašiklis).
Svečių, bendruomenių susitikimas prasidėjo laikantis ne tik nepaprastos padėties rekomendacijų, bet ir laikantis visų VVG susitikimo tradicijos t.y. dainos ”Giminės” sudainavimo.
Susirinkisiems sveikinimo žodį tarė VVG pirmininkė Janina Augustinavičienė Kaišiadorių rajono meras Vytenis Tomkus.
Apie Leader ateitį ir bendruomeniškumą Lietuvoje pasisakė svečiai Lietuvos vietos veiklos grupių tinklo pirmininkė Kristina Švedaitė ir seimo narys Audronius Ažubalis.
Kaišiadorių rajono VVG projektą „OFF-GRID: Renewable Energy DIY for rural development“/„Atsinaujinanti energija kaimo plėtrai" pristatė projekto administratorė Auksė Lebeckienė. Pristatymas https://prezi.com/view/puUgezRIHagJnKI7xUzR/
Išklausėme projekto partnerių pristatymus:
LATVIJA: Abulas area partnership VVG pranešėja Liga Krumina/Krigere.
ŠVEDIJA Leader Gute VVG pranešėjas Martin Ahlstrom.
SUOMIJOS 3 Oulujärvi Leader VVG AKTION ÖSTERBOTTEN RF VVG Pyhäjärviseutu VVG pranešėja Mari Korhonen.
ESTIJA 2 Pärnu Bay Partnership VVG Hiiumaa VVG pranešėjas Kulno Keskula.
Visi pranešėjai dalinosi projekto įgyvendinimo patirtimi, rezultatais. Kaip kam pavyko įdarbinti, saulę, vėją, biomasę, ar fizinį aktyvumą.
Visiems konferencijos dalyviams tiek Lietuvos, tiek projekto partneriams buvo sudaryta galimybė klausyti pranešimų, pasisakymų visiems suprantama kalba, buvo sinchroninis vertimas iš lietuvių į anglų ir iš anglų į lietuvių.
Kita pranešimų dalis buvo iš Lietuvos:
Pranešimas „Galimybės elektros energiją gaminti patiems“
Lina Sveklaitė, Lietuvos Respublikos energetikos ministerijos Klimato kaitos valdymo grupės Vyresn. patarėja
Pranešimas „Elektros rinkos liberalizavimas“ Elektrum atstovas Dovydas Baranauskas.
Pranešimas „VVG VPS Kvietimo Nr. 6 galimybės“ VVG vadovė Janina Augustinavičienė.

Visoms visuomeninėje veikloje dalyvaujančioms bendruomenėms buvo padėkota įteikiant nuostabias gėlių kompozicijas, Kaišiadorių rajono VVG pirmininkė teikdama padėkas pristatė naują teritorinio bendradarbiavimo projektą „Žydinti Lietuva“. Projektą Kaišiadorių rajono VVG įgyvendins su visos Kauno apskrities VVG ir kaimynėmis Širvintų r. VVG ir Elektrėnų sav. VVG. Planuose nauji darbai, nauji rezultatai.
Padėka skirta Kaišiadorių rajono savivaldybei, kuri prisideda prie vietos projektų įgyvendinimo skiriant kaimo bendruomenėms reikalingą prisidėjimų sumą nuo 5-20 % bei PVM sumą. Administracijos direktorius Mindaugas Nasevičius paragino teikti, įgyvendinti projektus ir jei reikalinga pagalba kreiptis į savivaldybę.
Konferencijos dalyviams padėką skyrė atlikėjas Deivydas Bastys skirdamas savo dainomis.

Daug jaudulio sukėlė Šauniausios 2020 metų Kaišiadorių rajono kaimo bendruomenės paskelbimas. Buvo spėliojama kas užiims pirmąją vietą.
Iki spalio 15 dienos vyko apklausa balsuojant, kuri bendruomenė šauniausia. Apklausoje dalyvavo 43 bendruomenės.
Šauniausia 2020 metų Kaišiadorių rajono kaimo bendruomene paskelbta - Darsūniškio bendruomenė.

Šiais metais konferencijos aukojimo tradicija buvo skirta rajono švietimo įstaigoms aukojant vienkartines kaukes, kurios šiuo metu yra labai reikalingos mokiniams, mokytojams, visiems švietimo darbuotojams. Artimiausiame rajono švietimo vadovų pasitarime perduosime visas suaukotas dovanas.

Iki kitų susitikimų
Kaišiadorių rajono VVG

122246145 3490213147688817 7702305790274080722 o

Kaišiadorių rajono vietos veiklos grupės © 2020. Visos teisės saugomos