KONFERENCIJA - XII-TASIS BENDRUOMENIŲ SUSITIKIMAS ,,LEADER KOSTIUMAS"

Spalio 14 d. Kaišiadorių rajono vietos veiklos grupė tradiciškai subūrė Kaišiadorių rajono kaimo bendruomenes į konferenciją – kaimo bendruomenių susitikimą ,,LEADER KOSTIUMAS“. 2017 paskelbti tautinio kostiumo metais, todėl šiai konferencijai kostiumo tema buvo pasirinkta neatsitiktinai. LEADER programa Lietuvoje gyvuoja jau 13-tus, o Europoje jau 25-tus metus - jau spėjo įgauti tam tikrą rūbą. Renginio pradžioje visus pasveikino Kaišiadorių rajono savivaldybės meras Vytenis Tomkus, seimo narės Laimutė Matkevičienė ir Guoda Burokienė, Lietuvos vietos veiklos grupių tinko pirmininkė Violeta Jankauskienė. Šiais metais jau galėjome pasidžiaugti Kaišiadorių r. VVG 2015-2020 metų strategijos starto rezultatais - asociacijos pirmininkė Janina Augustinavičienė pristatė strategijos rezultatus ir planuojamo Kvietimo Nr.2 informaciją, pakvietė visus, pasitikinčius savo jėgomis ir turinčius idėjų, teikti VP paraiškas ir prisidėti prie strategijos tikslų įgyvendinimo. Konferencijos metu įvyko ir pirmoji bendruomeninių verslų ,,reklama“ – Darsūniškio bendruomenės pirmininkė Rasa Lukošienė ir Anglininkų bendruomenės pirmininkas Linas Babenskas pasidalino savo bendruomenių veiklos rezultatais ir pirmaisiais žingsneliais, kuriant bendruomeninius verslus. Lietuvos vietos bendruomenių organizacijų sąjungos pirmininkė Reda Kneizevičienė pristatė vietos bendruomenių veiklos perspektyvas, teigiamas permainas teisinėje bazėje, finansines galimybes, 2017 metų Lietuvos kaimo parlamento veiklos rezultatus, bendruomenėms aktualias problemas ir galimus jų sprendimo būdus. Konferencijos dalyvių nepaliko abejingais svečiai iš Dzūkijos - VšĮ ,,Sūrūs vėjai“ visuomenininkai su nuotaikinga programa ,,Kaip Dzūkas žmonos ieškojo“. Konferencijos dalyviai ir svečiai, pasipuošę tautiniais kostiumais, sukosi rateliuose, klausėsi dzūkiško ,,caksėjimo“ ir sėmėsi žinių apie Dzūkijos krašto tautinį kostiumą ir tradicijas.

Kaip ir kasmet, apdovanojome šauniausią 2017 metų Kaišiadorių rajono kaimo bendruomenę. Šauniausia 2017 metų Kaišiadorių rajono kaimo bendruomene paskelbta asociacija ,,Neprėkštos bendruomenė“. Nuo rugsėjo 12 dienos vykdėme gyventojų apklausą apklausa.lt puslapyje. Balsuoti buvo galima vieną kartą iš vieno kompiuterio ar kito įrenginio. Iš viso apklausoje buvo surinkti 603 balsai. Smagu žinoti, kad bendruomenių veiklos atgarsiai pasiekia ir labai toli gyvenančių žmonių širdis -balsuota buvo ne tik iš Lietuvos, bet ir iš kitų pasaulio šalių – Latvijos, Lenkijos, Didžiosios Britanijos, Norvegijos, Švedijos, Danijos, Airijos, Vokietijos, Ispanijos, Islandijos ir, netgi, iš Jungtinių Amerikos Valstijų. Šauniausiųjų dešimtukas: 10 vieta - Mičiūnų bendruomenė, surinkusi 30 balsų 9 vieta - Kruonio bendruomenė, surinkusi 31 balsą 7 -8 vietas dalinasi Stasiūnų ir Vilūnų bendruomenės, surinkusios po 38 balsus 6 vieta - Asociacija Beloniškių bendruomenė, surinkusi 41 balsą 5 vieta - Kaimų bendruomenė Viltija, surinkusi 46 balsus 4 vieta - Rumšiškių bendruomenės veiklos centras Kokalnis, surinko 55 balsus 3 vieta - Asociacija Zūbiškių bendruomenė, surinkusi 62 balsus 2 vieta - Darsūniškio bendruomenė, surinkusi 69 balsus 1 vieta: Asociacija ,, Neprėkštos bendruomenė“, surinkusi 76 Jūsų balsus.

Šiais metais konferencijos aukojimo tradicija buvo skirta palaikyti VšĮ ,,Saugus angelas“ įgyvendinamo ,,Meškiuko terapijos“ projekto idėją. Kauno apskrities VPK, Kaišiadorių r. PK atstovė Irena Budrikienė ir VšĮ ,,Saugus angelas“ atstovai padėkojo dalyviams už prisidėjimą prie ,,Meškiuko terapijos“ projekto tikslų įgyvendinimo. Surinkti 48 meškiukai perduoti Kauno apskrities VPK, Kaišiadorių r. PK atstovei Irenai Budrikienei. Visi kiti dar galite prisidėti prie akcijos aukodami lėšas VšĮ „Saugus angelas“: LT337300010151812319 AB „Swedbank“ VšĮ „Saugus angelas“ Mokėjimo paskirtyje nurodykite: projektui "Meškiuko terapija"

Tautiniu kostiumu šventės dalyvių buvo paprašyta pasipuošti ne veltui – vyko ir gražiausio tautinio kostiumo rinkimai. Komisija (kurią sudarė laikraščio ,,Kaišiadorių aidai“ redaktorė Angelė Rabačiauskienė, laikraščio ,,Atstpindžiai“ redaktorės pavaduotoja Romualda Suslavičienė , Žaslių KC direktorė Raselė Ščerbavičienė ) nusprendė, kad gražiausiu tautiniu kostiumu pasipuošė Beloniškių bendruomenės atstovės!

Kaišiadorių rajono VVG dėkoja visiems konferencijos dalyviams už bendruomeninės veiklos palaikymą ir puoselėjimą, Taip pat dėkojame Žaslių kultūros centro kolektyvui už rūpestį ir priėmimą, Kaišiadorių rajono savivaldybės administracijai už paramą, Vilūnų bendruomenei už tautinius kostiumus, kurie puošė VVG administracijos darbuotojas,renginio vedėjams Kristinai ir Rolandui Zazerskams. Konferenciją gėlių kompozicijomis papuošė Reginos gėlių salonas.

Nuotraukos Astos Sabonytės Informacija Kaišiadorių rajono vietos veiklos grupės © 2017. Visos teisės saugomos